İM MİMARLIK RESTORASYON LİMİTED ŞİRKETİ

1986 yılında faaliyete geçen İnkaya Mimarlık Şirketi, 2005 yılında Osman Takaoğlu`nun katılımı ile yeniden yapılandırılmıştır. Şirket halen Y.Mimar Restoratör A.Feyhan İnkaya Takaoğlu ve Elektronik Mühendisi Osman Takaoğlu`nun yönetiminde çalışmalarını sürdürmektedir.

1999 da maili inhidam (yıkılmak üzere) durumundaki 2. grup eski eser bir bina satın alınmış ve ahşap konstrüksiyon olarak yeniden inşa edilerek şirket merkezi haline getirilmiştir. Binada 1978`den bu yana A.Feyhan İnkaya Takaoğlu`nun tek başına veya ortaklaşa gerçekleştirdiği eski eser yapıların rölöve, restitüsyon ve restorasyon projelerinden oluşan zengin bir arşiv bulunmaktadır. 

İM Mimarlık 2005 yılından bu yana ahşap-kargir sivil eski eser yapıların yanında, pek çok I. Grup anıtsal yapı projesine de imza atmıştır. Sitemizin "Referanslar" bölümünde yer alan tüm projeler, ilgili koruma kurullarında onaylatılmış ve sonuçlandırılmıştır. Bugün de çalışmalarımız, eski eser yapıların projelendirilmesi, restorasyon uygulanmasının yapılması ve dekorasyonu alanında yoğunlaşmaktadır. Gerek restorasyon, gerekse tadilat işlerinde projelerin bürokraside izlenmesi ve onaylatılması verdiğimiz hizmetler arasındadır. Eski eser çalışmalarında ayrıca literatür ve arşiv belgesi araştırması yaparak rapor halinde ilgililere sunulmaktadır. Diğer taraftan yeni yapı projeleri de doğal olarak çalışmalarımız arasında yer almaktadır. 

Her biri konusunda uzman, bilgi ve deneyime sahip bir ekiple faaliyetlerini sürdüren IM Mimarlık, gerektiğinde ülkemizin değerli akademisyenleri ile de işbirliği yapmaktadır